Close

Emil Chorążewicz vs Michał Saramonowicz spotkają się w ringu na HFO 11

Emil Chorążewicz vs Michał Saramonowicz spotkają się w ringu na HFO 11

Skoro jest gala HFO, to nie może na niej zabraknąć Emila Chorążewicza. Reprezentant warszawskiego klubu Knockout Bielany ponownie zamelduje się w ringu. W trzeciej walce w organizacji pochodzący z Ostrołęki kickboxer spotka się z zawodnikiem Alien Kick Łódź, Michałem Saramonowiczem. Pojedynek będzie częścią karty wstępnej zaplanowanej na 5 lutego gali w Kompleksie Sportowym CRS Bielany. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP Sport.

Podopieczny mistrza świata w kickboxingu, Michała Bławdziewicza po raz trzeci pojawi się w ringu HFO. Chorążewicz w poprzednich pojedynkach walczył z innymi uczestnikami jedenastej gali organizacji. W debiucie zawodowym podczas HFO: Bank spotkał się w ringu z Maciejem Karpińskim z KO Gym Wrocław. Niecałe cztery miesiące później ponownie wyszedł do białego ringu, tym razem by spotkać się z Tomaszem Przybylskim z Kick-Boxing Club Poprava. Oba pojedynki dostarczyły mnóstwo emocji, a widzowie chwalili wspomniane potyczki, uznając je za najlepsze podczas dwóch eventów. W międzyczasie Emil walczył na galach w Warszawie i w Lubartowie, kończąc pierwszy rok rywalizacji wśród zawodowców z czteroma walkami na koncie.

Przeciwnikiem Chorążewicza będzie reprezentujący Alien Kick Łódź, Michał Saramonowicz. Zawodnik trenujący i mieszkający niemal w samym centrum Polski jak do tej pory z powodzeniem rywalizował na ringach amatorskich. Łodzianin zaczynał od planszowych formuł kickboxingu, ale z czasem zapragnął kontaktowych pojedynków i w tej chwili skupia się na walkach w formule K-1. Na jego koncie pojawiły się również sukcesy w postaci medali jakie zdobywał chociażby na pucharze Polski. W swoim fighterskim dossier ma już pojedynki z uznanymi na arenie amatorskiej i zawodowej fighterami. Michał walczył min. z były mistrzem Europy w karate i zawodnikiem Uniq Fight Club Dominikiem Parolem, pochodzącym z Bydgoszczy Michałem Polakiem czy reprezentującym słynny Czerwony Smok Poznań, Gracjanem Bieleckim. Współwłaściciele HFO zapowiadają kolejną wojnę, która jest synonimem występu Emila Chorążewicza:

– Emil w poprzednich dwóch walkach pokazał to, co powinien pokazywać każdy zawodnik myślący o pojedynkach w naszej organizacji. Wychodzimy do walki, by dawać rozrywkę ludziom w hali i przed telewizorami. Wszyscy mają pamiętać to walkę ze względu na emocje, jakie w niej odnajdują i jej poziom sportowy. Emil spełnia oba te warunki i nie wahaliśmy się nawet przez chwilę planując kolejną galę i jego udział. W HFO styl jest ważniejszy niż rezultat i przekonał się o tym niejeden zawodnik dostając kolejną szansę walki na naszych galach. Michał Saramonowicz ma podobny styl do Emila, mocny cios, którym kładł przeciwników na deski w walkach amatorskich i ofensywny styl. Wypada tylko zaprosić na warszawskie Bielany i przed telewizory. – ocenił zestawienie Łukasz Czarnowski.

Pojedynek Emil Chorążewicz vs Michał Saramonowicz będzie częścią karty wstępnej gali HFO 11, która jest zaplanowana na 5 lutego w hali sportowej CRS Bielany przy ulicy Lindego 20 w Warszawie. W walce wieczoru zobaczymy niepokonanego w HFO, mistrza świata w kickboxingu Michała Bławdziewicza. Ponadto w ringu zameldują się: mistrzyni świata w kickboxingu, Ewa Pietrzykowska, niepokonany Dariusz Fedor czy posiadający nokautujący cios Jacek Gać.

HFO 11:

Walka wieczoru:
+95 kg: Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa) vs TBA

Karta główna:
77 kg: Tomasz Przybylski (Kick-Boxing Club Poprava) vs Maciej Karpiński (KO Gym Wrocław)
85 kg: Jacek Gać (Uniq Fight Club) vs Piotr Trześniewski (Kuźnia Mistrzów Wyszków)
57 kg: Ewa Pietrzykowska (Palestra Warszawa) vs TBA
65 kg: Dariusz Fedor (Fight Point Biała Podlaska) vs Marcin Majewski (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka)

Karta wstępna:
77 kg: Emil Chorążewicz (Knockout Bielany) vs Michał Saramonowicz (Alien Kick Łódź)