• HFO - HALNY FIGHTING ORGANIZATION

  • 11 sierpnia 2019

HFO Spoartan Night: Mateusz Kubiszyn podejmie Bartłomieja Domalika w co-main evencie gali HFO w Jaśle

HFO Spoartan Night: Mateusz Kubiszyn podejmie Bartłomieja Domalika w co-main evencie gali HFO w Jaśle

To będzie walka, o której będzie głośno jeszcze kilka miesięcy po gali HFO: Spartan Night w Jaśle. Mistrz świata kickboxingu w formule full-contact, Mateusz Kubiszyn spotka się w ringu z uznawanym za jeden z największych talentów polskiego kickboxingu, Bartłomiejem Domalikiem. Obydwaj wytoczą najcięższe działa w konfrontacji dwóch szkół kickboxingu, których mieszanka okaże się bardziej wybuchowa niż nitrogliceryna.

Pochodzący z Lubaczowa na Podkarpaciu Mateusz Kubiszyn to jeden z najlepszych zawodników polskiego kickboxingu ostatnich lat. Mieszkający i trenujący obecnie w Poznaniu zawodnik jest od wielu lat członkiem kadry Polski w formule full-contact, w którym zdobył mistrzostwo świata nawiązując do sukcesów największych gwiazd tego sportu z Markiem Piotrowskim na czele. W poszukiwaniu wyzwań podopieczny Radosława Laskowskiego i Wojciecha Kiersteina postanowił spróbować swoich sił w K-1. Noszący pseudonim ‘Don Diego’ zawodnik doszedł do walki o pas w nieistniejącej już organizacji DSF Kickboxing Challenge. Ostatni pojedynek w tej formule podkarpacki wojownik stoczył w kwietniu podczas Wirtuoz Challenge 2, na której rozprawił się z Tomaszem Koniecznym. Oprócz kariery w kickboxingu Kubiszyn rywalizuje również w boksie zawodowym, w którym ma trzy zwycięstwa i jedną porażkę, z czego dwie walki zwyciężył przed czasem. Wychowanek Sokoła Jarosław dysponuje doskonałym wyszkoleniem pięściarskim oraz efektownymi kopnięciami, którymi zaskakiwał wielu rywali na ringach WAKO. Jego styl walki to prawdziwa mieszkanka wybuchowa potężnych ciosów i efektownych kopnięć znanych z filmowych ekranów, co sprawia, że jest jednym z najbardziej ekscytujących kickboxerów w Polsce.

Trenujący pod okiem legendarnego Łukasza Jarosza w Jarosz Fight Club Rabka Zdrój Domalik to mistrz Polski w kickboxingu. Specjalizuje się w formułach z niskimi kopnięciami, co odróżnia jego styl od tego, który w ringu prezentuje Kubiszyn. Zawodnik z Małopolski zawodowe szlify zdobywał na galach wspomnianej DSF Kickboxing Challenge, na których mierzył się min. z utytułowanym Alexeyem Lubchenko z Ukrainy. Podopieczny Łukasza Jarosza toczył również pojedynki na lokalnych galach w Małopolsce ale sportowa ambicja, która w jego przypadku sięga najwyższych laurów nie pozwoliła mu na tym poprzestać. Domalik nie zastanawiał się zbyt długo nad przyjęciem walki z mistrzem świata i tak utytułowanym rywalem jak Kubiszyn, co powinno wywindować go bardzo wysoko w rankingach.

Pojedynek Kubiszyn vs Domalik będzie częścią karty głównej gali HFO: Spartan Fight w Jaśle, która jest zaplanowana na 20 września w hali MOSiR. Bilety do nabycia na bilety-hfo.pl. Transmisję z gali przeprowadzi telewizja TVP Sport.

Zostaw komentarz