• HFO - HALNY FIGHTING ORGANIZATION

  • 7 lipca 2019

HFO Spartan Night: „Walka dwóch zawodników, których nie podejrzewam nawet o chłodną głowę” – Mateusz Białas w Jaśle zmierzy się z Dawidem Nowakiem

HFO Spartan Night: „Walka dwóch zawodników, których nie podejrzewam nawet o chłodną głowę” – Mateusz Białas w Jaśle zmierzy się z Dawidem Nowakiem

Oczy fanów kickboxingu 20 września będą zwrócone na Jasło. W podkarpackim mieście odbędzie się gala HFO: Spartan Night, a na niej zobaczymy kilkanaście ciekawych zestawień w formule K-1. W jednej z walk reprezentujący KO Gym Wrocław, Mateusz Białas zmierzy się z trenującym w stołecznym Aligatores Fight Club, Dawidem Nowakiem. Pojedynek będzie częścią karty głównej gali, która będzie transmitowana na antenie TVP Sport.

Podopieczny Bartosza Batry, Mateusz Białas dał się poznać szerszemu gronu publiczności podczas swojego debiutu w HFO. Trenujący we Wrocławiu zawodnik w imponujący sposób rozprawił się z Przemysławem Pawlakiem na HFO: Nowe Rozdanie w Nowym Sączu. Białas wykorzystał czas, jaki spędził z legendą kickboxingu, Andy’m Souwerem podczas majówkowego obozu na Majorce. Po pokonaniu Pawlaka, zwłaszcza po stylu w jakim odniósł zwycięstwo, kibice zacierają ręce na wieść o jego kolejnej walce. Sama organizacja HFO postanowiła wyjść naprzeciw swoim fanom i nie każe długo czekać na kolejny występ efektownego zawodnika KO Gym Wrocław.

Przeciwnikiem Białasa będzie reprezentujący obecnie Aligatores Fight Club oraz Wergi Gym, Dawid Nowak. Mieszkający w stolicy fighter jest znany ze swoich doskonałych występów na warszawskich Grandach, podczas których rywalizował zarówno w formule amatorskiej jak i zawodowej. Reprezentant Aligatores Fight Club debiutował na HFO podczas drugiej edycji, na której spotkał się z Bartoszem Zającem ulegając fighterowi Halny Nowy Sącz decyzją sędziów. Nowak walczył również z Jakubem Rajewskim, członkiem kadry Polski Muay Thai. Podczas Grandy Pro 7 mieszkający w Warszawie kickboxer przegrał w oczach sędziów z wojownikiem z Bydgoszczy. W pamięci pozostają jednak ringowe wojny, a w tych Nowak jest zdecydowanie ekspertem. Bezkompromisowy styl walki fightera mieszkającego w Warszawie, nieustanne wywieranie presji na rywalu i wdawanie się w wymiany skradły serca kibiców w całej Polsce. Taka charakterystyka w parze z umiejętnościami i stylem Białasa daje nam mieszankę bardziej wybuchową niż semtex.

Dodatkowego smaczku rywalizacji Nowaka z Białasem dodaje fakt, że dwie legendy polskiego kickboxingu i Muay Thai poszły o zakład dotyczący wyniku walki. Przygotowujący Mateusza Bartosz Batra założył się z Pawłem Jędrzejczykiem, który będzie przygotowywał Dawida Nowaka, który z nich okaże się lepszy w tym starciu. Jeden i drugi zgodnie twierdzą, że to ich podopieczny zwycięży i znając profesjonalizm obydwu mamy pewność, że w ringu podczas HFO: Spartan Night sejsmolodzy zdiagnozują epicentrum trzęsienia, które spowoduje szybsze bicie serca fanów kickboxingu w całej Polsce.

Walka dwóch zawodników, których nie podejrzewam nawet o chłodną głowę. Ciężko jest mi aktualnie wyobrazić sobie bardziej naładowane ofensywą zestawienie w polskiej wadze lekkiej i cieszy mnie, że udało się doprowadzić do tego starcia. Niezależnie od werdyktu, czy rundy w której walka się zakończy, tu zwycięzcami będą kibice, którzy zobaczą dwóch fighterów zostawiających w ringu serce. Dodatkowo Bartosz i Paweł założyli się o wynik walki, więc liczę że panowie wyłożą gotówkę na stół w studio przed galą i zwycięzca zgarnie ją po walce – mówi o walce Łukasz Czarnowski, matchmaker organizacji HFO.

Gala HFO: Spartan Night jest zaplanowana na 20 września w hali MOSiR w Jaśle. Zaplanowano kilkanaście pojedynków w formule K-1 z udziałem najlepszych zawodników w Polsce. Bilety będą do nabycia w przedsprzedaży od 15 lipca na stronie bilety-hfo.pl, a transmisję z gali przeprowadzi telewizja TVP Sport.

Zostaw komentarz