• HFO - HALNY FIGHTING ORGANIZATION

 • 16 maja 2019

HFO Nowe Rozdanie: Pełna karta walk gali w Nowym Sączu w notatkach matchmakera + szczegóły transmisji

HFO Nowe Rozdanie: Pełna karta walk gali w Nowym Sączu w notatkach matchmakera + szczegóły transmisji

Poznaliśmy pełną kartę walk gali HFO: Nowe Rozdanie, która odbędzie się już 18 maja w Nowym Sączu. Gala będzie pierwszą organizowaną przez nowosądecką federację po nawiązaniu współpracy z największą polską telewizją sportową TVP Sport. Stawką walki wieczoru będzie pas zawodowego Mistrza Świata ISKA.

Na karcie wstępnej znalazły się trzy pojedynki, w których wystąpią najmłodsi zawodnicy na gali. Obok Stanisława Ogorzałka, Arkadiusza Joba oraz Krystiana Podrazika i Sebastiana Modrzejewskiego wystąpi też Miłosz Dąbrowa, który zmierzy się Filipem Królem z UKS FENIKS. Dla dwunastoletniego Miłosza będzie to czwarta walka w ringu HFO. W formule K-1 zadebiutuje dysponujący fenomenalnymi warunkami fizycznymi Stanisław Ogorzałek, który jedyną dotychczasową swoją walkę dla HFO stoczył na zasadach MMA. Młodszy brat Norberta – Arkadiusz Job – skrzyżuje rękawice z Sebastianem Modrzejewskim z Łodzi.

Job idzie jak burza, chce iść w ślady starszego brata, który mając zaledwie 21 lat stoczy 9 zawodową walkę. Mając taki wzór i tak wysoko postawioną poprzeczkę można zajść tylko daleko i właśnie tego będzie próbował dokonać Arek. A początek drogi będzie tu, na gali Nowe Rozdanie. Ogorzałek w wieku zaledwie 17 lat ma warunki fizyczne jak Usyk czy nasz Master. To urodzony ciężki, ale jeszcze przez chwile będziemy oglądali go w LHW, gdzie też napsuje krwi rywalom. Miłosz z kolei, mimo że jest najmłodszy, ma większe doświadczenie z walk na dużych galach niż pozostali zawodnicy karty wstępnej łącznie. – mówi o karcie wstępnej Łukasz Czarnowski, matchmaker i dyrektor sportowy organizacji HFO.

Kartę główną rozpocznie ciekawie zapowiadające się starcie Daniela Płonki z Danielem Szychem. Płonka przed nowosądecką publicznością zadebiutował na zawodowym ringu i 18 maja zapowiada równie efektowny pojedynek jak poprzednim razem. Z kolei Daniel Szych, podopieczny Rafała Murata będzie starał się wykorzystać przewagę warunków fizycznych, by podobnie jak Płonka pół roku temu, wyjść zwycięsko z zawodowego debiutu.

W wadze do 65 kg wystąpi Mariusz Przewłocki. Charyzmatyczny zawodnik z Warszawy kontrakt na zawodowy występ wywalczył sobie wygrywając turniej pro-am na Warszawskiej Grandzie na Pięści i Giry. Jego rywalem będzie bardziej doświadczony zawodnik ze Słowacji Ivan Hatala. Kolejnym zawodnikiem, który szanse występu na HFO zawdzięcza regularnym startom w ligach sparingowych jest Rafał Smalarz ze Spartana Jasło. Rywalizujący w wadze do 85 kg Smalarz spróbuje się zrewanżować za porażkę z przed kilku lat zawodnikowi NKSW Hoły Team Damianowi Bałuc. Tym razem zawodnicy spotkają się w ringu w walce zawodowej.

Przewłocki i Smalarz są na karcie walk bo taki mamy plan na HFO. Chcemy dawać zawodnikom szanse na przejście drogi „z sali na zawodowe ringi” trochę w stylu holenderskiego kickboxingu. Ci dwaj wygrywali na ligach sparingowych, na których możemy podglądać bardzo dużo talentów i gwarantuję, że obaj są takimi właśnie diamentami do oszlifowania – mówi o zawodnikach z NITUS Euroligi i Warszawskiej Grandy na Pieści i Giry Czarnowski.

Przed Kamilem Janikiem, którego zawodowy rekord to 1-1-1, niełatwe zadanie w postaci powrotu do wagi -85 kg. Jego rywalem będzie Dominik Bala, który trenuje pod okiem Macieja Domińczaka. Obaj zawodnicy będą starali się powrócić na zwycięskie tory po nieudanych ostatnich zawodowych startach. W podobnej sytuacji jest powracający do niższej wagi Bartosz Zając. Dwudziestotrzyletni zawodnik z Nowego Sącza stoczy swoją 21 zawodową walkę, tym razem mierząc się z Wiktorem Waszczukiem w wadze do 81 kg. Biorąc pod uwagę efektowny i ofensywny styl walki obu zawodników ten pojedynek ma potencjał by skraść show na gali HFO: Nowe Rozdanie.

Przemysław Pawlak, który w przeszłości toczył fenomenalne boje między innymi z Pawłem Pawlakiem, na HFO: Nowe Rozdanie w ringu spotka się z powracającym po dłuższej przerwie do zawodowych startów Mateuszem Białasem z Wrocławia. Obaj w przeszłości zdobywali mistrzostwo Polski Muay Thai i obaj w ringu potrafią zaskakiwać nieszablonowymi akcjami co jest gwarancją dobrej, interesującej dla kibiców walki.

Kamil Stelmach na gali w Nowym Sączu rzuci wszystko na jedną kartę i będzie walczył nie tyle o zwycięstwo, ale o utrwalanie swojego nazwiska w świecie sportów walki na bardzo długo. Niewątpliwie zwycięstwo nad doświadczonym Sławomirem Przypisem pozwoliłoby Stelmachowi na stałe zagościć w świadomości kibiców, ale by tego dokonać młody zawodnik z Kątów Wrocławskich musi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności.

-Stelmach wziął walkę z bardzo doświadczonym rywalem na nieco ponad tydzień przed galą. Żałuje, że nie dojdzie do walki Przypis vs Krasoń, ale trzeba oddać Kamilowi, że pokazał jaja i 18 maja wyjdzie do ringu nie mając nic do stracenia. Tym bardziej, że tej walki odmawiało kilku zagranicznych kickboxerów. Przypis to klasowy zawodnik, ale doświadczeni fighterzy wiedzą, że nie można lekceważyć nikogo, szczególnie debiutanta – dodaje Łukasz Czarnowski.

Norbert Job, który w wieku zaledwie 21 lat toczy fenomenalne pojedynki zawodowe stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej. Efektem tego jest walka z doświadczonym Łukaszem Szecówką. Walka Job vs Szecówka będzie co-main eventem gali HFO: Nowe Rozdanie.

Norbert to jeden z większych talentów w polskim K-1. Cieszy mnie, że na galach HFO możemy oglądać takich zawodników, wokół takich zawodników budować silną i znaczącą organizację. Szecówka góruje nad Jobem doświadczeniem, ale czy uda mu się tym doświadczeniem zniwelować młodzieńczą siłę zawodnika HALNEGO dowiemy się najwcześniej w sobotę. Dla Joba ta walka to przepustka do czegoś większego w przyszłości – mówi o co-main evencie matchmaker organizacji.

W najważniejszym pojedynku gali stawką będzie pas Mistrza Świata ISKA. Łukasz Pławecki sanie naprzeciwko Rodrigo Mineiro z Brazylii. Polak będzie walczył ósmy raz z rzędu na dystansie pięciu rund i ósmy raz o wysoką stawkę. Mineiro to reprezentant holenderskiej szkoły Kops Gym, która uchodzi za jedną z najlepszych w Europie. Walka sankcjonowana przez jedną z najstarszych federacji ISKA musi zapowiadać się dobrze, a ta zapowiada się rewelacyjnie.

Walki o pasy mistrzowskie to zawsze dodatkowy ładunek motywacji dla zawodników. W tym starciu zobaczymy doświadczonego i przyzwyczajonego do walk o wysoką stawkę Pławeckiego i ogromnie zmotywowanego, eksplozywnego Mineiro. Brazylijczyk posiada ciekawy background z capoeiry, ukształtowany twardym holenderskim K-1, co sprawia że jest niebezpieczny w każdej płaszczyźnie i nieprzewidywalny od pierwszego do ostatniego gongu. Pławecki do tej walki przygotowywał się między innymi we Frankfurcie sparując z Enriko Khelem. Z tego co mi wiadomo to trudno było oderwać wzrok od ich sparingów. Jestem pewien, że to zestawienie jest godne walki wieczoru na dowolnej gali w Europie, jeśli nie na świecie. – mówi o walce wieczoru Łukasz Czarnowski, dyrektor sportowy HFO.

Ostatnie bilety na galę w cenie 89 i 190 zł są dostępne na recepcji klubu HALNY przy ulicy Grunwaldzkiej 243. W cenie biletu SEKTOR jest darmowy poczęstunek w formie przekąsek, a kupując bilet VIP kibice otrzymują też dostęp do strefy VIP z cateringiem.

Pozostałe punkty sprzedaży:

 • Beauty Derm (ul. Romanowskiego 11/4)
 • Siłownia Genesis (ul. Nadbrzeżna 36)
 • Siłownia Centrum Fitness Chełmiec (ul. Marcinkowicka 9A)
 • PBC odżywki, Galeria Trzy Korony (ul. Lwowska 80)
 • ENTO TC (ul. Grunwaldzka 243)

Karta walk:

Walka o pas Mistrza Świata ISKA

 • -78 kg; Łukasz Pławecki (Polska) vs Rodrigo Mineiro (Brazylia/Kops Gym)

Co-main event:

 • -81 kg: Norbert Job (HALNY Nowy Sącz) vs Łukasz Szecówka (MediGym Koziegłowy)

Karta główna (kolejność walk może ulec zmianie):

 • -81 kg : Sławomir Przypis (Żytkiewicz Team) vs Kamil Stelmach (Dragon Kąty Wrocławskie)
 • -81 kg: Bartosz Zając (HALNY Nowy Sącz) vs Wiktor Waszczuk (Red Lion Club)
 • -85 kg: Rafał Smalarz (Spartan Jasło) vs Damian Bałuc (NKSW Hoły Team)
 • -75 kg: Przemysław Pawlak (HALNY Nowy Sącz) vs Mateusz Białas (KO Gym Wrocław)
 • -85 kg: Kamil Janik (HALNY Nowy Sącz) vs Dominik Bala (Legion Głogów)
 • -65 kg: Mariusz Przewłocki (Sparta Gym Warszawa) vs Ivan Hatala (Fire Gym/Słowacja)
 • -95 kg: Daniel Płonka (Top Team Rzeszów) vs Daniel Szych (Fight Gym Lublin)

Karta wstępna:

 • -32 kg: Miłosz Dąbrowa (HALNY Nowy Sącz) vs Filip Król (UKS FENIKS)
 • -65 kg: Arkadiusz Job (HALNY Nowy Sącz) vs Sebastian Modrzejewski (Fight Club Łódź)
 • -95 kg: Stanisław Ogorzałek (HALNY Nowy Sącz) vs Krystian Podrazik (Spartan Jasło)

HFO: Nowe Rozdanie odbędzie się 18 maja w hali MOSiR w Nowym Sączu przy ulicy Nadbrzeżnej 34. Galę będzie można obejrzeć na kanale TVP Sport oraz  na platformie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Po więcej szczegółów dotyczących gali zapraszamy na:

Zostaw komentarz